Pazartesi, Mart 31, 2008

kısa kısa..

fil ve fareler

makinem tamir oldu en nihayet. haksızlık etmeyeceğim diğer makine de benim için bir tecrübe oldu, aklımda kalan bir kaç şeyi dikmek için kurtarıcım oldu (sağol selda)..

biz neler yapıyoruz?;
kızlar okula gidip geliyorlar, yeni 23 nisan gösterisi için hazırlıktalar yine. daha sömestr gösterisinin şarkısı dilimizdeyken yeni bir gösteri yeni heyecan oldu onlarda. eve gelen not kağıdında tuvalet tipi elbise giymeleri istenmiş, ona göre hazırlık yapın diyor.. kızlarsa uzun elbise giymeyi (hatta elbise giymeyi) reddiyorlar, nasıl ikna edeceğim bilmiyorum. bu yüzden elbiseleri dikme hazırlıklarına da başlayamadım.

ağaç, bulut, ot, böcek..kalp..
patates baskı..çiçek

öğleye kadar yuvaya gittiklerinden, öğleden sonra vakit geçirmek için mutlaka (ismail'in deyimiyle) evi beyabur :) ediyoruz. kış bitti, ilk bahar geldi çalışmamız, kağıtlara desenler çizip boyadıktan ve 'şöyle şöyle düzgün, tam çizgilerin üstünden' kestikten sonra ahşap mandallara yapıştırdık ve odalarında perdeye, tüle, pervazdan aşağıya sarkıttığımız ipe tutturduk.. şimdi hasretle yazı bekliyoruz ama yaz için henüz ne yapacağımızı bilmiyoruz :)patates baskıları, ip baskıları banyo günümüze denk getirdiğimiz çalışmalar, zira akabinde yıkanmak şart oluyor saç diplerine kadar boyaya bulandıkları düşünülecek olursa.

mektup arkadaşlığımektup arkadaşları resmi - Defne

çocuksevgisi'de yılbaşında başlatılan mektup kardeşliği uygulamasına biz de katılmıştık. defne'nin almanya'da açelya adında, çınar'ın de marmaris'de göktürk adında bir mektup kardeşi var artık. başlarda mektubun ne manaya geldiğini pek idrak edemediklerinden anlamadılar ama yazdı(rdı)kları mektuplara cevaplar gelince çok çok mutlu oldular. şimdi her mektup sonrası hevesle mektup arkadaşlarına resimler yapıp, zarflar süslüyoruz.

mart başında bursa kitap fuarı vardı. gittik, gördük, kitaplar alıp döndük. tubitak yayınlarını yine tek geçiyorum. hem fiyat açısından hem de içerik açısından. çınar, kendi seçtiği "küçük tavşan ile küçük kaplumbağa teşekkür etmeyi öğreniyor"u çok sevdi. kitabın içinde sorulan birkaç bilmece ile, bilmece nedir onu da öğrenmiş oldular. defne'nin seçtiği "ben bir ördek olsaydım" da defne'nin favorisi oldu ama ben o kadar beğenmedim :).. aldığımız diğer "ayı bozo" serisinden iki kitap hem çizimleri hem de içeriği açısından çok güzel, işte onları hem ben hem kızlar çok beğendik. tubitak'ın erken çocukluk kitaplığından "çiftlikte", "deniz kıyısında" ve "dinazor" da tavsiye edebileceğim kitaplardan.

kitapayı bozo

ben de almayı ertelediğim ama merakla beklediğim harry potter'ın 7. ve son kitabını da okumuş oldum. benim gibi harry potter serisini, çok satanlar da diye okumayı reddedenler varsa vefantastik kitaplardan hoşlanıyorlarsa bencehiç durmayın. ilk altı kitabını onbeş günde okuduğumu düşünecek olursak gerçekten sürükleyici..

kokkuşşaa..lola'yı giydirdik..

charlie&lola sevdamızı bilen bilir. bu yüzden onlarla ilgili her zaman yapacak birşeyler buluyoruz. lola'yı giydirmek ve lola'nın yatağının başucundaki mobili biz de evde yaptık. yapmak isteyenler olursa buradan faydalandık..

ben neler yaptım;
bol bol düşündüm :P arada da dikiş diktim. oyuncaklar ve ilk patchwork (kırkyama) denememi yaptım. bir arkadaşım doğum yapacak onun bebeğine alt açma bezi olarak burada örneği verilen kırkyamayı denedim -bu arada patchwork gerçekten zor işmiş-. fil şeklindeki yastık da onunla biraz uyumlu. fareler mollychicken'dan, yapması kesinlikle çok zevkli ve kolay.. çanta ise patikle uyumlu, yeni gelecek bebeğin ablası için :)

..üç kuyruk..

ben şu sıralar bir hazırlık içerisindeyim. yaptığım ve yapacağım birkaç ürünü satmak istiyorum. ne kadar muvaffak olurum bilemem ama böyle birşeyin heyecanı bile çok güzel. evde diktiklerimi artık koyacak yer bulamıyorum, hediye hediye de bi yere kadar:P yaklaşık 10 gündür hazırlanıyorum daha da sürecek gibi. acelem yok :)

son olarak bayanhippoyla marifetteyzeyi birleştirdim. hayırlı olsun :)

2 yorum:

asliberry dedi ki...

Bayan Hippo ile Marifet Teyze'nin birleşmesi beni çok mutlu etti. Bence de her şey bir arada durmalı.

Ve ayrıca geçen gece Charlie ve Lola-3'ü binbeşyüzseksendokuzuncu defa izlerken, artık şu yatak mobilinden biz de yapalım diye düşündüm. Şimdi sende görünce çok sevindim. Baskı aldım. Akşam Yaman'la yapalım hemen.

Sevgiler.

asliberry dedi ki...

Bu arada çok yoğun olduğumdan uzun zamandır bloguna gelememiştim, Avrupalı annelerin blogları gibi olmuş valla. Renklerle, desenlerle, üretimle dolu, capcanlı bir blog. Harika olmuş.