Pazartesi, Nisan 30, 2007

Çilek Şapkalı Muffins / komşuda pişer..


Son zamanlarda yoğun bir şekilde kızlarıma birşeyler dikmekle uğraşıyorum. Kumaşlarını baştan aldım tamam iyi de aksesuar derdi hiç bitmiyor. Bluz dikerim düğmesi yoktur, elbise dikerim fermuarı.. böyle olunca artık ahbap olduğum tuhafiyeye gidiyorum. Bugün de kızları alıp gittim. Giderken tuhafiyeye gideceğiz dedim ama yüzüme tuhaf tuhaf baktılar, ben de önce elbisenize fermuar alacağız sonra da markete gidip yoğurt alacağız tamam mı? dedim sırıtarak tamam dediler.

Elbiseye fermuarı aldıktan sonra markete gittik. Marketin önüne kurulmuş meyve, sebze standlarında çileklerin albenisi epeyce uzaktan farkediliyordu. Kızlarım da farkettiler :) Çilekleri alıp, market alışverişini de yaptıktan sonra eve geldik, babalarına durumu "babaaa sana süprüs aldık" diye haber verdiler..

E yedik yedik bitmedi, e öğlende de uyumadılar napsak derken çilek_ye etkinliğinden birşeyler bulabilir miyim acaba diye tariflere baktım. Hanife'nin Çilek Şapkalı Muffin tarifi pratikliği ve malzeme tedariği açısından bize en uyanıydı. Derhal yaptık, burnumuz, alnımız un oldu, üzerine çilek yerleştirirken yanlışlıkla Defne birini yedi, yenisini istedi.. Pişsin diye fırının önünde nöbet tuttuk. Nihayet pişti. Soğusun diye balkonda üfledik ve afiyetle yedik. Teşekkürler Hanife sayende güzel bir anımız oldu :) ..

13 yorum:

sevdamavisi dedi ki...

Sevgili Vildan,
Ne zamndır uzak kalmıştın blog dünyasından. Ziyaret edip durdum nihayet geri döndün. Çok da güzel tariflerle hem de. Ellerine sağlık

selin dedi ki...

sizi ve leziz tariflerinizi tekrar görmek çok güzel. elinize sağlık...
http://selince.selinogur.com

Ebru dedi ki...

Merhaba,

Ellerinize sağlık, çok güzel görünüyorlar. Kızlar kaç yaşında, Maşallah çok şirinler, Allah bağışlasın okula gidiyorlar mı? Benim de var bir tane 3,5 yaşında kreşe gidiyor. Onlarla insan zamanın nasıl akıp gittiğini anlamıyor değil mi?

yasemin dedi ki...

bazen şu kızlardan biri olasım geliyor ya da onlara eklenebilirim üçüzleri olarak, bu da bi fikir?

vildan dedi ki...

çok teşekkürler ziyaretlerin ve güzel sözlerin için sevdamavisi ;)

teşekkür ederim selin :)

3 yaşa 3 ay kaldı ebru. henüz okula gitmiyorlar ama göndermeyi düşünüyorum bu yıl. ve evet onlarla zaman nasıl geçiyor hiç anlaşılmıyor :)

yasemin cem'i de al dördüzlerim olsun :))

Saynur dedi ki...

Bugün Öyküşle ne yapsak şöyle kolayından diye düşünürken blogunu açınca aradığım tarifi bulmuş oldum. Malzemeler vardı zaten :) Çok hafif ve çok güzel oldu.Yalnız çilekler şapka olmadı yani içine gömüldü pişerken.Dışardan içinde çilek olduğu belli olmuyordu sürpriz oldu yiyenlere :) Biz de camın önüne koyup üfleyerek soğuttuk bir an önce ve kızımla karşılıklı yedik muffinlerimizi. Tarif için Hanife'ye de sana da çok teşekkürler.

vildan dedi ki...

afiyet, bal, şeker olsun öyküşüme saynurcum. birden çok göresim geldi güzel kızını. öperim canım :)

yesim dedi ki...

eline sağlık süper olmuş görüntüde haarika.

vildan dedi ki...

teşekkür ederim yeşim :)

yasemin dedi ki...

vildan güldürdün beni, unutmuşum senin tek sayılardansa simetrik, eşli durumları veya çift sayıları tercih ettiğini :) öpücükler üçünüze de. bu arada o mozaik de akşam akşam iştahımı açtı. belki denerim bir gün.

vildan dedi ki...

:))

Hanife dedi ki...

Guzel kizlarinin ve senin ellerine saglik Vildan'cigim.
Son fotografi cok sevdim:)
Yuzunuzden gulucukler hic eksik olmasin..

vildan dedi ki...

tekrar teşekkürler hanife :)